Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

8.2.2016 19:30

Přehlídka českého filmu: Fotograf

Pravidelná filmová řada ve spolupráci s Kulturním klubem Čechů a Slováků v Rakousku a Velvyslanectvím ČR představí snímek režisérky Ireny Pavláskové volně inspirovaný osudy světoznámého českého fotografa Jana Saudka, umělce obdařeného neobyčejným talentem, živelností a vášní. Po projekci proběhne debata s režisérkou Irenou Pavláskovou. Moderace: Martin Krafl, tlumočí: Lenka Javůrková.

Režie:  Irena Pavlásková
CZ /2015 / 133 min.
V českém znění s anglickými titulky

Hrají: Karel Roden, Marie Málková, Zuzana Vejvodová, Václav Neužil ml., Jitka Sedláčková, Vanda Károlyi Konečná, Jenovéfa Boková, Vilma Cibulková, Marika Procházková, Patrik Děrgel, Vilém Udatný, Marian Roden, Jiří Ployhar ml., Radek Balcárek, Petra Lustigová, Anna Polcarová, Tomáš Materna, Jan Saudek, Michaela Jílková, David Černý, Jan Rejžek, Petr Vondráček, Martina Menšíková, Ivanka Devátá, Rostislav Novák st. a další.

Děj:
V příběhu se vracíme k některým osudovým křižovatkám turbulentního života hlavního hrdiny (Karel Roden), člověka, který je obdařen nejedním výjimečným talentem, živelností a vášní. Středem Janova života vždy byly ženy. Ať ty, které pózovaly před objektivem jeho fotoaparátu, nezřídka postavy až pitoreskní, či ty, jež ho obklopovaly v soukromí. Dcery, manželky, milenky, sexuální přítelkyně, intelektuální obdivovatelky. Exempláře všech těchto ženských typů jsou pikantním kořením mimořádného filmu, který je příjemně hořkou komedií s erotickými prvky.

 

 

Místo konání:

Kino in der Botschaft der Tschechischen Republik, Penzinger Straße 11-13, 1140 Wien

Datum:

8.2.2016 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala