Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.1.2016 19:30

Přehlídka českého filmu: Kawasakiho růže

Stíny minulosti dostihnou váženého psychiatra Pavla Joska právě v momentě, kdy má získat významné státní ocenění…. Drama o možnosti odpuštění minulých vin známé filmařské dvojky Jana Hřebejka (režie) a Petra Jarchovského (scénář). Film uvádíme na památku nedávno zesnulého herce Ladislava Chudíka. Dále hrají Daniela Kolářová, Lenka Vlasáková a Martin Huba.

Děj:
Psychiatr Pavel Josek má být oceněn cenou Paměti národa. Je natáčen dokument o jeho životě. Během natáčení se najde svazek, který na Joska vedla StB - ukáže se, že než se stal chartistou, vyzradil StB důvěrné informace, na základě kterých byl donucen emigrovat výtvarník Bořek, který v té době chodil s Joskovou budoucí manželkou. Filmaři pořizují rozhovor s Bořkem i s tehdejším vyšetřovatelem bezpečnosti Kafkou. Postupně vyplývá na povrch celá pravda a některé věci jsou zcela jinak, než se původně zdálo ...

Režie:  Jan Hřebejk
CZ /2009 / 95 min.
V českém znění s anglickými titulky

Hrají: Ladislav Chudík, Lenka Vlasáková, Daniela Kolářová, Martin Huba, Milan Mikulčík, Antonín Kratochvíl, Anna Šimonová a další.

Film získal devět nominací na Českého lva, ze kterých proměnil dvě, a to pro Danielu Kolářovou a Ladislava Chudíka za herecké výkony ve vedlejších rolích. Dále byl představen na Berlinale 2010 v nesoutěžní sekci Panorama a získal dvě ceny nezávislých porot. Na filmovém festivalu Finále v Plzni získal hlavní cenu Zlatého ledňáčka i Diváckou cenu.

Ve spolupráci s Kulturním klubem Čechů a Slováků v Rakousku a Velvyslanectvím ČR v Rakousku.

 

Místo konání:

Kino in der Botschaft der Tschechischen Republik, Penzinger Straße 11-13, 1140 Wien

Datum:

11.1.2016 19:30

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala