Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.10.2016 19:30

Přehlídka českého filmu: Olga

Nejbližší a nejdůvěrnější partnerka Václava Havla, dobrá přítelkyně, která nikdy nezkazila žádnou zábavu, velkorysá hostitelka, vášnivá herečka a houbařka, milovnice přírody, ostrá komentátorka, statečná a neúnavná disidentka, věcná žena, která vždy stála nohama pevně na zemi a byla vždy sama sebou. Dokumentární film režiséra Miroslava Janka je osobním portrétem první české první dámy Olgy Havlové (1933-1996).

Režisér Miroslav Janek (Občan Havel, Čtyři dohody) představuje soukromou stránku života Havlovy manželky a zakladatelky nadace Výbor dobré vůle. Zpracoval nespočet dosud nepoužitých nahrávek a svědectví přátel Havlové. 

 „Naším cílem bylo najít takovou formu vyprávění, která divákům přiblíží povahu této inspirativní a silné osobnosti, a zároveň představit Olgu tak, jak se zapsala do paměti svých partnerů, přátel a blízkých známých,“ vysvětluje Janek. Životopisné údaje se nacházejí až na samotném konci filmu.

Jankův film vypovídá také o nezištném smýšlení o otázkách společenských i politických. Nesnaží se divákům ani nikomu jinému nic vnucovat. Ivan Hartman, Hospodářské noviny, 2014

Doprovodný program k výstavě Jeho svoboda, naše svoboda: Václav Havel a vídeňský Burgtheater v Theatermuseu.

Detaily k filmu: CZ 2014, režie: Miroslav Janek, 87 min., v češtině s anglickými titulky

 

Bližší informace: www.theatermuseum.at, www.kulturklub.at

Fotocredit: Olga Havlová (c) Aerofilms

Místo konání:

Kino in der Botschaft der Tschechischen Republik, Penzinger Straße 11-13, 1140 Wien

Datum:

10.10.2016 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala