Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.4.2016 19:30

Přehlídka českého filmu: Tři bratři

Dobrodružství, lehký humor a momenty překvapení. Pohádka pro celou rodinu! Pohádka věnovaná 80. narozeninám Zdenka Svěráka.

Hudební pohádka Jana Svěráka nám představí tři bratry, kteří chtějí poznat svět. Rodiče poslali bratry do světa na zkušenou, aby zjistili, zda se dokáží postarat o hospodářství. Film nabízí s lehkým humorem publiku mnoho dobrodružství a nečekaných situací za doprovodu nových písní z pera Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře.

Ve filmu se objevují motivy tří populárních pohádek – Šípkové Růženky, Červené karkulky a O dvanácti měsíčkách. Tento film získal deset nominací na cenu Český lev 2014, nejen za nejlepší film a režii, nýbrž i za nejlepší masky, kostýmy a scénografii. Zdeněk Svěrák, který je autorem filmové hudby a scénáře, oslavil 28. března osmdesáté narozeniny.

Hrají: Tomáš Klus, Vojtěch Dyk, Zdeněk Piškula, Jiří Lábus, Zuzana Norisová, David Matásek, Ivana Chýlková, Oldřich Kaiser, Miroslav Táborský, Zdeněk Svěrák, Bolek Polívka, Miroslav Vladyka a Jaroslav Uhlíř.

Režie: Jan Svěrák 
CZ, 2014, 90 min. 
V českém znění s anglickými titulky.

 Fotky © Biograf Jan Svěrák

Ve spolupráci s Kulturním klubem Čechů a Slováků.

 

Místo konání:

Kino in der Botschaft der Tschechischen Republik, Penzinger Straße 11-13, 1140 Wien

Datum:

11.4.2016 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala