Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.2.2018 19:30

Rodinný přítel

Nejnovějším uměleckým počinem režiséra Jana Hřebejka je filmová trilogie Zahradnictví (2017). První část této trilogie Rodinný přítel (2017) nás seznamuje s příběhy tří rodin, které osud svedl dohromady během okupace Čech, Moravy a Slezska nacistickým Německem.

V českém znění s anglickými titulky                 

  Vstup zdarma!

Filmová trilogie Zahradnictví se skládá ze tří samostatných filmů z období 40. a 50. let minulého století. Vychází ze života rodiny scénáristy Petra Jarchovského, který spolupracoval s Janem Hřebejkem na mnoha filmech, mimo jiné i na již kultovním snímku Pelíšky (1999). Trilogie Zahradnictví zachycuje portréty tří rodin, které musely prožít dvacet let života na pozadí nejdramatičtějších událostí minulého století.

První část trilogie, Rodinný přítel, se odehrává ve 40. letech za německé okupace. Tři mladé ženy a dvě děti čekají na návrat svých vězněných mužů a otců. Naštěstí je nablízku obětavý rodinný přítel a lékař Jiří…

Petr Jarchovský: „Tento film je příběhem lásky, která nesměla být naplněna. Vypráví o věrnosti, touze, vině a lásce, o odchodech a návratech, o rodině, rodičích a dětech. Jde o rodinný portrét viděný pohledem žen, které osud svedl dohromady. Je intimním příběhem lásky, o které všichni vědí a všichni musí pomlčet.“

TRAILER 

 Režie: Jan Hřebejk                                                                                                 Hrají: Ondřej Sokol, Aňa Geislerová, Martin Finger, Jiří Macháček,                                                                                                           Drama, Česká Republika/Slovensko/Polsko, 2017, 130 min.

Ve spolupráci s Velvyslanectvím České republiky ve Vídni a Kulturním klubem Čechů a Slováků v Rakousku.

Prosíme návštěvníky, aby přišli vzhledem k místu konání akce vhodně oblečeni. Do budovy Velvyslanectví ČR není dovoleno vstupovat se zavazadly (batohy, příruční tašky, atd.)!

(c) CinemArt - Cudlin

 

Místo konání:

Kino in der Botschaft der Tschechischen Republik, Penzinger Straße 11-13, 1140 Wien

Datum:

12.2.2018 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala