Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

10.9.2012 19:30

Přehlídka českého filmu: Signál

Nová česká komedie z roku 2012 zahájí podzimní sezónu našich pravidelných filmových pondělků! V hlavních rolích Kryštof Hádek a Vojtěch Dyk. Ve spolupráci s Velvyslanectvím ČR a Kulturním klubem Čechů a Slováků v Rakousku.

(CZ 2011, 115min., česky s anglickými titulky), režie Tomáš Řehořek
Poklidnou idylu rázovité vesničky v česko - rakouské pohraničí, která je tak trochu odříznutá od světa, nečekaně rozčeří sympatičtí mladíci Kája (Kryštof Hádek) a Filos (Vojěch Dyk). Přijeli prý proto, aby vyhledali nejlepší místo pro instalaci nového mobilního vysílače. Vidina zisku vzbudí v místních pochopitelné očekávání, zvláště když se dozvědí o zajímavé finanční odměně pro majitele pozemku, na kterém bude vysílač stát. Vesnice se rychle stává bitevním polem a to s využitím všech povolených i nepovolených zbraní. Je ovšem otázkou, zda Filos s Kájou budou schopni naplnit očekávání do nich vkládaná. Možná totiž nejsou tím, za co se vydávají…

Režisérem filmu je mladý absolvent Filmové školy ve Zlíně Tomáš Řehořek, který již během studia na gymnáziu točil středometrážní filmy, oceněné na mnoha amatérských festivalech. Jeho celovečerním režijním debutem se stalo drama Proměny (2009), natočené v koprodukci s Itálií. Úspěšný snímek, byl uveden na několika zahraničních festivalech (Paříž, Atlanta, Phoenix, Brusel).  A Tomáš Řehořek se stal pravděpodobné nejmladším českým režisérem celovečerního filmu vůbec. V roce 2010 zaujal filmem Piko - příběhem tří reálných hrdinů, jejichž osudy spojila droga, za který obdržel  nominaci na Objev roku v prvním ročníku Cen české filmové kritiky. V loňském roce uvedl do kin svůj třetí film - černou komedii Czech Made Man.

 

Místo konání:

Kino in der Botschaft der Tschechischen Republik, Penzinger Straße 11-13, 1140 Wien

Datum:

10.9.2012 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala