Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

19.9.2006 0:00 - 0:00

Prezentace knihy LADISLAVA NYKLA

Prezentace knihy LADISLAVA NYKLA: "Vztah v centru vývoje osobnosti" Kniha s mnoha příklady situací , které se mohou odehrát ve vztazích. Autor popisuje hluboké psychické a z toho odvozené biologické zákoutí rozvoje zkušeností. Ukazuje dvě cesty psychického rozvoje v učení a organismickém růstu.

 

Kniha je fascinující především díky mnoha příkladům mezilidských vztahů, zvláště vztah matky a dítěte a obsahuje mnoho záchytných bodů pro vědeckou psychologii.

Ladislav Nykl je psychoterapeutem a externím lektorem na univerzitách v Brně a ve Vídni. Prosazuje myšlenkový směr, jehož význam stále stoupá. Směr, jehož vznik je neoddělitelně spojen se jménem Carla Ransoma Rogerse, reaguje, velmi citlivě na to, čehož se modernímu člověku dostává stále méně – totiž blízkosti druhého člověka, a to také aplikuje u svých skupin a vyučuje na univerzitách.

Renate Motschnig, A.o. profesorka a vedoucí Research Lab for Educational Technologies na vídeňské univerzitě. Zasazuje se o rozšíření prezentovaného přístupu v oblasti komunikace, týmové práce a managementu.

 

V 19:00 hodin, v Českém centru, Herrengasse 17, 1010 Vídeň.

Vstup volný, omezený počet míst, rezervace míst na čísle 01/ 53 52 360 nebo ccwien@czech.cz
Místo konání:

Herrengasse 17
1010 Vídeň
Rakousko

Datum:

19.9.2006 0:00 - 0:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala