Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

25.7.2016 21:30 - 26.7.2016

Krycí jméno Holec @ Festival Kino wie noch nie

Napínavý snímek, který vznikl v česko-rakouské koprodukci na motivy povídky režiséra Jana Němce Italská spojka, se odehrává mezi Prahou a Vídní v dramatickém roce 1968.

Proměnlivá doba, která směřovala k událostem Pražského jara i srpnové okupaci, je rámcem pro moderní špionážní drama, jehož hlavní hrdinové jsou ve vypjatých společenských okamžicích postaveni před zásadní volbu mezi kolaborací a sebedestruktivním hrdinstvím.

Mladý režisér Honza natáčí vpád ruských vojsk v srpnu 1968 do Prahy. Se svojí velkou láskou Evou se pokouší utéct ze země. Získaný materiál chce dostat do Vídně k televiznímu řediteli Helmutu Zilkovi. Ten zná Evu moc dobře – ale česku tajnou službu ještě lépe. Krycí jméno Holec je dlouho očekávaným novým snímkem filmaře Franze Novotného, ve kterém je do středu příběhu postavena nedávná rakouská domácí politika.

Film bude promítán v sekci premiér Viennale v kině Kino wie noch nie (30.6.-28.8.2016) @ Open Air Augartenspitz a Indoor Metro.

 

AUT/CZ  2016, 100 Min.

Režie: Franz Novotny 
Scénář: Franz Novotny, Alrun Fichtenbauer, Martin Leidenfrost 
Kamera: Robert Oberrainer
Střih: Karin Hammer 
Obsazení: Johannes Zeiler, Vica Kerekes, Kryštof Hádek, David Novotný, Gerrit Jansen, Michael Fuith, Heribert Sasse, Jenovéfa Boková, Dana Marková, Ondrej Malý, Eva Spreitzhofer, Hilde Dalik

Další promítání: 26. července, 20:30 hod., METRO Kinokulturhaus

Podrobnější informace: www.thimfilm.at/filmdetail/deckname-holec

www.kinowienochnie.at/filmprogramm/film/deckname-holec/

 

Foto © Filmarchiv Austria

Místo konání:

kino wie noch nie, Obere Augartenstraße 1, 1020 Wien

Datum:

Od: 25.7.2016 21:30
Do: 26.7.2016

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala