Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

7.10.2016 18:00 - 29.10.2016

Mária Čorejová & Lucie Mičíková: Liquid Borders

V galerii Loft8, která prezentuje nejen rakouské, ale i mezinárodní umění, budeme moci zhlédnout díla Lucie Mičíkové (CZ) a Márie Čorejové (SK). Název výstavy se vztahuje především k současné volné průchodnosti evropských státních hranic, která umožňuje spolupráci umělců ze sousedních zemí ve Vídni.

Dále a mnohem důležitěji se vztahuje k metodě jejich práce v různých médiích a k dojmu jisté plynulosti a rozmanitosti v jejich umělecké tvorbě. Společnými jmenovateli projektů Márie Čorejové a Lucie Mičíkové je zájem o architekturu (prostorovou, strukturální či symbolickou), poetická kvalita jejich prací, častá spolupráce s kolegy-umělci a jejich zájem o kresbu.

Lucie Mičíková (*1986) sice studovala intermediální tvorbu, často se ale vrací ke klasické kresbě – aby rozšířila pole jejích možností. Ve vystavených sériích dřevěných struktur se nechala inspirovat japonskou technikou ohořelého cedru šúsugiban. Tato tradiční technika je založená na zdobení exteriérů architektonických děl záměrně ohořelými dřevěnými deskami.  Autorka překresluje krásu těchto struktur technikou kresby uhlem, zvýrazňuje ji zdánlivě destruktivním procesem pálení a vnáší je do interiéru. Svoje díla nevkládá do rámů, ale spíše je instaluje jako objekty do prostoru a tím jim dodává nový rozměr. Procesem obrácení vnějšku dovnitř zpochybňuje  dualistické vnímání vnitřku – vnějšku.

 

Bližší informace: www.loft8.at,  www.luciemicikova.blogspot.co.at

Fotocredit: © Loft 8 Kunstraum

Místo konání:

LOFT 8 - ATELIER, Wassergasse 19, 1030 Wien

Datum:

Od: 7.10.2016 18:00
Do: 29.10.2016

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala