Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

26.8.2016 - 3.9.2016

Musiktage Mondsee 2016: Antonín Dvořák - Mezi dvěma světy

Od 26. srpna do 3. září se Mondsee opět setkají milovníci hudby z celého světa. Letošní program je věnován českému hudebnímu skladateli Antonínu Dvořákovi a zve návštěvníky k poslechu hudby v nádherném prostředí rakouské Solné komory. V slavnostním sále zámku Mondsee bude odehráno na jedenáct koncertů.

Na jedné straně má Dvořákova hudba silný národní ráz, neboť byl ovlivněný lidovou hudbou ze své vlasti, na straně druhé se při svém pobytu v Americe intenzivně zabýval hudbou „nového světa“-  a tím se doslovně ocitl „mezi dvěma světy“,  vysvětluje Matthias Lingenfelder z Auryn Quartett.  A právě toto se odráží v celém hudebním programu. Vedle slavných Dvořákových děl zazní i klavírní sonáta od Samuela Barbera nebo díla Dvořákových krajanů Janáčka a Martinů.

Festivalu se rovněž zúčastní vynikající mezinárodní hudebníci jako jsou například Nicolas Altstaedt, Alexander Lonquich, Barnabás Kelemen  nebo Peter Orth, Gerald Pachinger a Richard Galler. Letos si organizátoři festivalu pozvali i českou skladatelku Ivanu Loudovou.

Bližší informace: www.musiktage-mondsee.at

 

Fotocredit: (c) Willi Pleschberger

Místo konání:
Festsaal Schloss Mondsee, A-5310 Mondsee
Datum:

Od: 26.8.2016
Do: 3.9.2016

Organizátor:


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala