Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.8.2012 19:00

Breitenseer Lichtspiele: Rozmarné léto

České centrum Vídeň připravilo v rámci letního filmového festivalu "Breitenseer Lichtspiele" filmové projekce známého českého režiséra Jiřího Menzela Postřižiny (23.8.) a Rozmarné léto (30.8.). Film Rozmarné léto vznikl v roce 1967 na motivy humoristické novely Vladislava Vančury a vyhrál první cenu na Mezinárodním festivalu v Karlových Varech v roce 1968. Film bude uveden ve čtvrtek, 30. srpna ve 19.00 hodin, v českém znění s anglickými titulky.

Rozmarné léto  (ČSSR, 1967, 74 min.)

"Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastným."
Druhý celovečerní snímek Jiřího Menzela (*1938) se odehrává v lázeňském městečku Krokovy Vary. Plovárna na řece Orši je místem setkání tří přátel: lázeňského mistra, majora a abbého, kteří tráví chladné a deštivé dny nevydařeného léta v přátelském hašteření. Jednoho dne mezi ně zavítá potulný komediant Arnoštek a jeho půvabná společnice Anna. Hrají Rudolf Hrušínský, Míla Myslíková, Vlastimil Brodský, František Řehák, Jana Drchalová, Jiří Menzel, Bohuš Záhorský.

Vídeňské kino Die Breitenseer Lichtspiele je považováno za jedno z nejstarších na světě. Letní kino, provozované ve stanu, přivítalo své první diváky v roce 1905 díky iniciativě manželského páru Theresie a Eduarda Guggenbergerových. V posledních letech kino stále více hrozí uzavření. Právě proto pořádá filmový festival místní iniciativa "KILLA - die Kultur/Nah/Versorger" na podporu jeho provozu.

Více informací o festivalu, který se koná od 1. srpna do 2. září 2012, na: http://www.gruenaufweiss.at/, http://www.facebook.com/gruenaufweiss

Foto (c) filmový distributor

Místo konání:

Breitenseer Lichtspiele, Breitenseer Straße 21, 1140 Wien

Datum:

30.8.2012 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala