Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

14.4.2012 - 18.4.2012

Štěstí

Jedna z nejúspěšnějších českých tragikomedií s hvězdným obsazením (Tatiana Vilhelmová, Pavel Liška, Aňa Geislerová) bude uvedena v rámci nezávislé filmové iniciativy EU XXL, která podporuje zprostředkování a distribuci evropských filmů

EU XXL FILM - Nezávislá iniciativa v zájmu evropských kreativců

V současné době, kdy Evropa zažívá společný růst, je vzájemná spolupráce  na poli umění a kultury nejvyšší možnou prioritou. V této souvislosti je film tím nejpopulárnějším médiem, které může prolomit hranice a stmelit lidi prostřednictvím různých příběhů a obrazů blíže k sobě. Z tohoto důvodu založila Mercedes Echerer v roce 2003 fórum EU XXL Film, které podporuje zprostředkování a distribuci evropských filmů.

Kulturní a hospodářský potenciál filmového průmyslu ještě není v Rakousku ani v celé Evropě v mnohém vyčerpán. Také proto si dal EU XXL Film za úkol být spojovací jednotkou a fórem pro rozdílné filmové aspekty – ať již kulturní, hospodářské, politické či vzdělávací.

 Středobodem práce EU Film XXL je propojení domácích a evropských filmařů s politiky na národní i mezinárodní úrovni a také regionální rozšíření a zprostředkování vzdělání prostřednictvím evropských filmů.

Štěstí (CZ 2005, 100 Min., německé znění)

Hrdinové příběhu, Monika a Toník, bydlí v malém českém průmyslovém městečku, jež se vyznačuje svým nevlídným a nehezkým prostředím. Nejlepší kamarádka Moniky, Dáša, je matkou dvou dětí , jejich výchovu však psychicky nezvládá a proto se Monika proti její vůli o děti stará. Toník, který se z panelového domu přestěhoval do polorozpadlého statku v sousedství, Monice pomáhá, protože je do ní už delší dobu zamilovaný. Postupem času se statek opravuje, děti prožívají narozeninovou oslavu, kozy dostanou nový chlívek. Je ovšem v tomto prostředí možné, aby štěstí vydrželo?

Film Štěstí se stal jedním z neúspěšnějších v České republice také díky skvělému hereckému obsazení. Režisér se snažil své publikum zanechat současně šokované, ale i příjemně a optimisticky naladěné.

Režie: Bohdan Sláma
Kamera: Diviš Marek
Herecké obsazení: Ana Geislerová, Tatiana Vilhelmová, Pavel Liška, Marek Daniel aj.

Termíny:
So, 14.04.2012, 19.30 hodin, Gedersdorf
Ne, 15.04.2012, 17 hodin, Gedersdorf
Po, 16.04.2012, 19.30 hodin, St. Andrä/Wördern
St, 18.04.2012, 20.00 hodin, Kautzen

Další informace: www.eu-xxl.at

Fotokredit: Neue Visionen Filmverleih

Místo konání:
Datum:

Od: 14.4.2012
Do: 18.4.2012

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala