Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

4.10.2018 19:00

Den kávy

Snad každý si jednou položil otázku, co jsou evropské hodnoty. Toto téma prozkoumá v rámci oslav dnů kávy spisovatelka Rhea Krčmářová, která speciálně pro tento večer připravila ojedinělou vystoupení, ve kterém zapůsobí na naše smysly. Výzvu zpracovat toto nejednoduché téma hudebně přijal jazzový kytarista Andi Wilding.

Rhea Krčmářová je vídeňská spisovatelka a autorka transmediálních textů narozená v Praze. Spolu s rakouským kytaristou Andi Wildingem nás provede literárně-hudebním večerem na téma Evropské hodnoty.

Biografie

Rhea Krčmářová

Spisovatelka a autorka transmediálních textů Rhea Krčmářová se narodila v Praze a spolu s celou rodinou emigrovala z tehdejšího Československa do Rakouska. Krčmářová je nositelkou literární ceny Wartholz a ceny vydavatelství editionExil Psaní mezi kulturami (Exil-Literaturpreis Schreiben zwischen den Kulturen). Kromě psaní a překládání z češtiny experimentuje s textovými transmediálními uměleckými projekty, video poezií a knižním uměním.V únoru 2018 vyšla její sbírka povídek Böhmen ist der Ozean (nakladatelství Kremayr & Scheriau), v roce 2014 publikovala svůj románový debut Venus in Echt (nakladatelství edition-a). V současné době pracuje na svém druhém románu Dorf unter Wasser (pracovní název). 

Andi Wilding

Hudební kariéra štýrského rodáka Andiho Wildinga začala hraním na citeru ve věku šesti let. Poté následovaly jako hlavní nástroj klávesy, a to do doby, než Wilding v patnácti letech sáhl po kytaře, u které již zůstal. Tři roky intenzivní hry na kytaru u Armina Pokorna se pak staly základem pro jeho pozdější studium na Umělecké univerzitě ve Štýrském Hradci (der Kunstuniversität Graz).V rámci projektu Orange (moderní jazz a groove jazz), na kterém se Andi Wilding z velké části podílel, vznikla v roce 2003 CD nahrávka Hot Message, kterou provázely četné koncerty a pozitivní kritiky. Během pobytu v New Yorku o rok později absolvoval Wilding výuku u Adama Rogerse. V roce 2006 vydal své druhé album Berliner Luft.Se svou kapelou Andi Wilding Groovetet dále tvoří hudbu zaleženou na kombinaci moderního jazzu, groove, blues, R'n'B a folkloru.

 

Večer je pořádaný v rámci sdružení EUNIC (European Union National Institutes for Culture) spolu s Rakouským Institutem. 

Místo konání:

Garage01, Radetzkyplatz, 1030 Wien

Datum:

4.10.2018 19:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala