Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

3.6.2014 20:00 - 7.6.2014 20:00

Taneční hodiny pro starší a pokročilé @ Zaostřeno na Hrabala

Repríza inscenace věnované významnému českému spisovateli Bohumilu Hrabalovi k jeho 100. výročí narození. Režie a dramaturgie: Ivo Krobot, v hlavních rolích se představí Nika Brettschneider, Sarah Victoria Reiter, Ludvík Kavín a Daniel Tanzberger.

Děj:
Žena Bohumila Hrabala Eliška vzpomíná na strýce Pepina. Divákovi je za pomoci retrospektivních vzpomínek předkládána mozaika nejrůznějších momentů a situací z Pepinova života.

Taneční hodiny pro starší a pokročilé jsou původním literárním experimentem Bohumila Hrabala. Toto dílo je silně inspirované surrealismem a automatickou metodou, jelikož celá novela je psána jednou větou. 

Bohumil Hrabal (1914-1997) je dnes řazen mezi nejvýznamnější české spisovatele 20. století, bývá hojně překládán (dosud do více než 28 jazyků) a to především díky svému nezaměnitelnému stylu, kterému nechybí notná dávka životní nadsázky spojená s mnohdy komickou atmosférou či černým humorem. Jeho postavy, velmi často mající svou reálnou předlohu v Hrabalově okolí, promlouvají i jazykem plného slangu či naopak poeticky zabarveným. Od roku 1963 se až do své smrti věnoval výhradně spisovatelské činnosti, během které vznikla díla jako Ostře sledované vlaky, Taneční hodiny pro starší a pokročilé, Obsluhoval jsem anglického krále či melancholií spoutaná, lyricky laděná próza baliče papíru Příliš hučná samota.

Bližší informace na: www.theaterbrett.at

V německém jazyce. Vstupné: předprodej 16 eur; zlevněné: 10 eur.

Foto (c) Theater Brett

 

Místo konání:

Theater Brett, Münzwardeingasse 2, 1060 Wien

Datum:

Od: 3.6.2014 20:00
Do: 7.6.2014 20:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala