Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.5.2012 14:00

Trafačka - Chrám svobody

U příležitosti festivalu SOHO in Ottakring uvede České centrum Vídeň rakouskou premiéru dokumentu Trafačka - Chrám svobody. Dokument o pražském alternativním kulturním centru tématicky doplňuje výstavu Posth(e)aven on Destabilized Ground, která je v Českém centru Vídeň k vidění do 16.05.2012, včetně víkendu 12. a 13.05.2012.

Sobota 12.května 2012, 14.00 hodin, České centrum Vídeň

Trafačka - Chrám svobody
(CZ 2011, Režie: S. Dlouhý/R. Vávra)

Trafačka - Chrám svobody je název nového dokumentu o pražské tovární hale, která se stala místem vzniku alternativního kulturního centra sdružující mladé umělce české výtvarné scény. Na podzim roku 2006 si skupina absolventů uměleckých vysokých škol pronajala částečně vyhořelou tovární halu s cílem vytvořit alternativní kulturní centrum. "Spojení tak mimořádného místa a skupiny ambiciózních výtvarníků“ zaujalo autora dokumentu Alexandra Dlouhého natolik, že se rozhodl zdokumentovat zrod kulturního centra.
Dokument, jenž je výsledkem intenzivní šestileté práce, sleduje osobní proměny hlavních zakladatelů, jejich umělecké úspěchy i osobní rozpory na pozadí světové finanční krize. Mezi hlavní představitele patří jak mladí ambiciózní umělci, tak i zkušení výtvarníci, např. Jan Kaláb z české grafitti scény nebo Roman Týc z uskupení Ztohoven, Lenka Klodová nebo Pavel Mára. V očích umělců je Trafačka inspirativním prostředím otevřeném projektům nejrůznějšího druhu, jež má v oblasti konceptuálního umění jen omezený prostor. Právě v tom spočívá jedinečnost Trafačky.

Film je promítán s laskavým svolením jeho tvůrců!

 Během  festivalu SOHO in Ottakring je České centrum Vídeň otevřeno i v sobotu a neděli, 12. a 13.05. od 13.00 do 17.00 hodin.

Více informací na: www.bonartos.cz; www.sohoinottakring.at

Místo konání:

Herrengasse 17
1010 Vídeň
Rakousko

Datum:

12.5.2012 14:00

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala