Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

23.10.2005 0:00 - 0:00

Ty, který lyžuješ - Bílé divadlo

Výjevy z černobílého světa lyžařů podle Martina Velíška. Šestice nahých „nepěstěných“ herců pohybujících se neohrabaně po scéně na dřevěných lyžích, představuje skutečnost, která je šokující svou naprostou otevřeností a upřímností. Jedná se o účinnou groteskní zkratku absurdity života, příběh o zlhostejnění lidí otupovaných televizním molochem až k popření základních instinktů i přemýšlení. Srozumitelné německy mluvícímu publiku.

Po počátečním šoku následuje vzápětí úlevný černý smích nad nemotorných úsilím postav, posléze katarzní mráz v zádech a pocit síly breughelovské morality. Nejedná se však o žádnou bezúčelnou exhibici, ani snobskou spekulaci, ani podbízivost, vše má své přesné dávkování a silné vyznění.Naháči, kteří s tímto srozumitelným příběhem sjezdili už kus světa, si získali již nejedno uznání, například na festivalech v německém Korbachu, v polské Jelenie Góře, v maďarském Komárně,v rakouském Guntersdorfu atd.

 

Na lyžích se vrací člověk sám k sobě. Lyžování je formou sebepoznání. Lyžaři se vrhají do budoucnosti s vírou, že nespadnou a míří svobodně, sjíždějí svojí vlastní cestou!

 

Bílé divadlo z Ostravy je volné umělecké sdružení, které se již dvacet let zabývá jevištními i tzv. paradivadelními experimenty. Jeho zahajovací inscenací v roce 1982 byla Hráz věčnosti podle prózy Bohumila Hrabala. Několik dalších premiér, jako například Tristan a Isolda, se neslo ve znamení agresivně expresivního divadla. Následovaly  Chelderodovi Slepci, Antigona, klauniáda Dva Kohouti na smetišti a přírodní akce jako například Máchův Máj nebo Bílé sny.

Místo konání:

Herrengasse 17
1010 Vídeň
Rakousko

Datum:

23.10.2005 0:00 - 0:00

Organizátor:

Česká centra


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala