Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

30.11.2018 18:00

Křesty knih a koncert | Oslava při příležitosti založení nakladatelství Kētos v Literaturhaus Wien

Nově založené nakladatelství Kētos se zaměřuje „na poetické překlady dobrodružné poezie a překlad poetických dobrodružných románů“. V rámci prezentace nakladatelství v literárním domě ve Vídni vystoupí Zuzana Lazarová, J. H. Krchovský, Ondřej Cikán, Georg Danek a Anatol Vitouch, kteří představí první čtyři vydané knihy. Následně se budou konat v podniku Nachtasyl koncerty skupiny Bands Krch-off a dua Andrej Polanský wtf Emül Langman.

V přítomnosti autorů a překladatelů se ve Vídeňském Literaturhaus bude konat společný křest knih. Moderuje redaktor Anatol Vitouch. Hudba: Andrej Polanský wtf Emül Langmann.

 

Večer bude pokračovat v 21:00 hodin v lokále Nachtasyl (Stumpergasse 23, 1060 Vídeň) koncertem kapely Krch-off.

 

J. H. Krchovský (*1960) Mumie auf Reisen (přel. O. Cikán). Epos a další básně v extrémně precizních verších o zoufalé něze a nepříliš něžné brutalitě. J.H. Krchovský je jeden z nejpopulárnějších českých básníků dneška.

Zuzana Lazarová (*1986) Das eiserne Hemd (přel. O. Cikán). První sbírka mladé básnířky. Lyricko-alchemistické, erotické obrazy. Labyrinty a Lilith.

Vítězslav Nezval (1900-58) Valerie und die Woche der Wunder (přel. O. Cikán). Surrealistický černý román o probuzení lásky: Upíři, kouzla, erotické chvění. Předloha známého filmu Jaromila Jireše z roku 1970.

Longos (ca. 200) Daphnis und Chloë (přel. Cikán & Georg Danek). Poetický milostný román. Překladatelé rozčlenili Longovu virtuózní antickou prózu do veršů. Zviditelnili tím rytmiku i četné rýmy a převedli je do němčiny. Pastevci, vlci, Erótova moc.

 

www.literaturhaus.at

www.ketos.at 

 

Místo konání:

Literaturhaus Wien, Zieglergasse 26a, 1070 Wien

Datum:

30.11.2018 18:00

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala