Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

11.1.2018 18:00 - 30.3.2018

Výstava 12 světů

Výstavní projekt 12 světů navazuje na úspěšnou putovní výstavu 11 světů, která měla premiéru v Muzeu hlavního města Prahy v listopadu 2012. Tedy před více než pěti lety. Časový odstup byl důvodem k obsahové aktualizaci celého projektu. Výstavu zahájí kurátor výstavy, Radim Kopáč.

Výstava představuje práci dvanácti současných českých ilustrátorů a komiksářů mladší a střední generace, kteří patří mezi hvězdy svého oboru a slaví úspěch u kritiky a čtenářů čím dál častěji i v zahraničí. Například Galina Miklínová Lichožrouty ve filmu, Lucie Lomová s komiksovými alby Anna chce skočit a Divoši, Petr Nikl se svými všetečnými tvůrčími aktivitami, kde propojuje slovo s obrazem, akcí, zvukem.

Současná česká ilustrace a komiksová tvorba je v zenitu. Jestliže včera byla skloňována jména Zdeněk Miler, Květa Pacovská, Miroslav Šašek, Jiří Trnka, Štěpán Zavřel nebo Helena Zmatlíková, dnes se jim svými výkony směle rovná dvanáctka zastoupených. Každý z nich má jedinečný rukopis, každý vytváří svůj vlastní svět. A kolik světů znáš, tolikrát jsi člověkem.

Autorem výstavy je literární a výtvarný kritik Radim Kopáč (1976), autor řady publikací z dějin literatury a kultury, například Praha erotická (2017), Ve sladké tísni klína. Erotika v české literatuře od počátků po dnešek (2016), Nevěstince a nevěstky. Obrázky z erotického života Pražanů (2013).

 

V rámci výstavy vystoupí dne 21.3.2018 na festivalu Literatur für junge LeserInnen pánové Ondřej BuddeusDavid Böhm s knihou Kopf im Kopf

 

 

Fotocredity | Zleva doprava:  Lichožrouti (c) Galina Miklínová/ Himalájské pohádky (c) Lenka Jasanská

 

Místo konání:

Herrengasse 17
1010 Vídeň
Rakousko

Datum:

Od: 11.1.2018 18:00
Do: 30.3.2018

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala