Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

6.7.2017 20:00 - 30.8.2017

Ještě jsme ve válce

Příběhy 20. století. Výstava založená na stejnojmenné komiksové knize. Třináct předních českých a slovenských umělců zapisují a kreslí příběhy svědků. Třináct komiksů nakreslených dle vyprávění třinácti skutečných lidí. Třináct strhujících příběhů z válečné fronty, koncentračních táborů, komunistického vězení a prostředí Státní bezpečnosti. Vyprávění založená na skutečných událostech.

Pocházejí od lidí, jejichž líčení zaznamenali dokumentaristi občanského sdružení Post Bellum. Díky soudobému svědectví se učíme znát minulost a snažíme se pochopit, jak se odráží v životě jednotlivců jejich „porážka“. Vyvolává to otázku, jak bych jednal já? 

Komiks jako odraz reality: Komiks jako forma, kterou mohou být zaznamenány a zobrazeny jak osobní příběhy, tak komplexní historické události. Jelikož jsou vyprávěny podle skutečnosti, nevyskytují se v nich jen hrdinové. Ne v klasickém smyslu slova.

Přistěhovalci, uprchlíci, příslušníci menšin či druhá generace … Stále více lidí žije ve více jak jedné kultuře. Jak může být mír, je-li před hranicemi Evropy válka - vyrovnali jsme se vůbec s válkami minulosti? Komiks má pomoci, aby skryté a potlačené bylo viděno a slyšeno, a napomoci poučit se do budoucna.

Akce se koná ve spolupráci s Českým centrem Vídeň a Ústavem pro studium totalitních režimů.

Bližší informace: www.greenbeltcenter.eu

 

POZVÁNKA:

 

Fotocredit: (c) Nakladatelství Drava 

Místo konání:
Green Belt Center, Markt 11, 4263 Windhaag bei Freistadt
Datum:

Od: 6.7.2017 20:00
Do: 30.8.2017

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala