Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

5.6.2018 18:00 - 15.6.2018

Výstava „Na shledanou, paní učitelko!“

Celých 37 let působila jako učitelka českého jazyka a výtvarné výchovy ve Školském spolku Komenský ve Vídni. Nyní se paní Zdenka (Mlynarik) Steinbauer prostřednictvím výstavy „Na shledanou, paní učitelko!“ loučí se svou učitelskou kariérou. Po dobu jejího působení na škole jí prošlo pod rukama na tisíc žáků. Na výběr z jejich prací se můžete přijít podívat k nám, do Českého centra Vídeň.

„Těším se na všechny své žáky, současné i bývalé. Všichni mí žáci byli a jsou velmi šikovní a nadaní. Měli veliké štěstí, že mohli naši školu navštěvovat a být zde sami sebou a rozvíjet svůj potenciál.“

Paní Zdenka Steinbauer navštěvovala Uměleckoprůmyslovou školu v Brně, poté vystudovala obor Učitelství – český jazyk a výtvarná výchova na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. V roce 1980 pak odešla z tehdejšího Československa do Vídně, kde o rok později začala vyučovat ve Školském spolku Komenský.

V rámci otevření výstavy vystoupí žáci z Reálného gymnázia a Vídeňské střední školy s malým hudebním představením, pod vedením paní Yvony Friedlové a pana Johannese Langera. Prohlédnout si budete moci práce žáků, například Daniely Rührig, Kristiny Fekete, Christine Nowitsch, Maxe Mizeráka a dalších a dalších.

 

Místo konání:

Herrengasse 17
1010 Vídeň
Rakousko

Datum:

Od: 5.6.2018 18:00
Do: 15.6.2018

Organizátor:

České centrum


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala