Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

12.2.2018 - 31.3.2018

Window Gallery Raketa

Ve Window Gallery Českého centra Vídeň je vystaven časopis pro děti Raketa, který čtyřikrát do roka přináší kvalitní ilustrace od renomovaných ale i začínajících českých ilustrátorů.

Časopis Raketa vychází již od podzimu roku 2014 na české scéně periodik. Pozornost svých čtenářů poutá ilustracemi od nadaných a originálních výtvarníků a působí pro děti neotřelým a svěžím dojmem. Časopis vychází pod taktovkou dlouholetých kamarádek Johany Švejdíkové a Radany Litošové. V každém díle jsou zastoupení autoři představeni v malém medailonku – a i když se autoři opakují, medailonky jsou pokaždé jiné, tematické, jako sám časopis. Tematické okruhy časopisu začínají u konkrétních lehce pochopitelných pojmů jako cestování a hudba, ale některé mají vzdělávací charakter jako například hendikep a strach.

Na 52 stránkách najdou čtenáři příběhy, komiksy, zábavné hry, úkoly, kreslení, vystřihování, tvoření, vaření, básničky a různé další zajímavosti vždy na jedno konkrétní téma. Reklamu v časopisu Raketa budete hledat marně. V každém díle se můžete těšit na komiks o dobrodružstvích Rockyho a Terky od komiksového kreslíře Nikkarina nebo na příhody populárního doktora Racka, které vytváří známá dvojice - spisovatelka Milada Rezková a ilustrátor Lukáš Urbánek. Mezi další stálé přispěvatele patří Aneta Františka Holasová, Mařenka Urbánková, Jana Šrámková, Petra Josefína Stibitzová, Filip Raif a další.

Nutno podotknout, že veškeré ilustrace i fotografie jsou původní a vytvořeny speciálně pro jednotlivé díly časopisu. Proto je Raketa zajímavá nejen pro cílovou skupinu, jimiž jsou děti ve věku 5-10 let, ale i pro fanoušky kvalitní a zajímavé ilustrace.

 

Místo konání:

Herrengasse 17
1010 Vídeň
Rakousko

Datum:

Od: 12.2.2018
Do: 31.3.2018

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala