Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Program

13.5.2019 19:30

Film | Zloději zelených koní

Jižní Afrika má své diamanty, jižní Čechy zase vltavíny, které nikde jinde nenajdete. Napínavé drama o kopáčích drahokamů natočené podle předlohy Jiřího Hájíčka mohou zájemci zhlédnout v prostorách Českého velvyslanectví ve Vídni. Promítání se osobně zúčastní i spisovatel, který film, ve kterém excelovali Bolek Polívka a Pavel Liška, divákům sám představí.

V českém znění s anglickými titulky. Vstup zdarma!

Dobrodružný, ale nikoliv romanticky laděný film zobrazuje život lidí toužících po těchto drahokamech. Student geologie a jeho parťák balancují na hraně zákona za účelem nezávislosti, svobody a zejména peněz. Zapotřebí je více než obezřetnost před policií, jde jim totiž často o život. Podtitul filmu zní Nikdy nevíš, co vyhrabeš, protože při nočním kopání vyplouvají na povrch i další tajemství, která se zdála být pohřbená hluboko pod zemí.

Autor námětu, Jiří Hájíček, mimo jiné také autor románů Rybí krev a Slezské baroko, patří mezi nejúspěšnější české autory. Jeho knihy byly přeloženy do mnoha světových jazyků a je držitelem prestižní ceny Magnesia Litera. Pro své Zloděje zelených koní čerpal inspiraci také z vlastních zkušeností s tímto prostředím. Přestože napsal Hájíček román před více než 18 lety, je stále velmi čtivý a téma nelegální těžby aktuální dodnes.

Česko, 2016, 86 min

Režie: Dan Wlodarczyk; Předloha: Jiří Hájíček (kniha); Scénář: Hana Wlodarczyková, Dan Wlodarczyk, Petr Jarchovský; Kamera: Richard Řeřicha; Hudba: Juraj Dobrakov; Hrají: Pavel Liška, Marek Adamczyk, Jenovéfa Boková, Gabriela Míčová, Šárka Vaculíková, Bolek Polívka a další.


Prosíme návštěvníky, aby přišli vzhledem k místu konání akce vhodně oblečeni. Do budovy Velvyslanectví ČR není dovoleno vstupovat se zavazadly (batohy, příruční tašky, atd.)!

Místo konání:

Kino in der Botschaft der Tschechischen Republik, Penzinger Straße 11-13, 1140 Wien

Datum:

13.5.2019 19:30

Organizátor:

České centrum je spoluorganizátor akce


Připomenutí akce
Tuto akci nelze připomenout, protože akce již začala