Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Služby

České centrum Vídeň poskytuje služby v oblasti kultury, vzdělávání a vědy, obchodu a cestovního ruchu.

Každoročně pořádáme ve spolupráci s rakouskými partnery a dalšími českými institucemi jako Velvyslanectví ČR, CzechTrade nebo Honorálním konzulátem v Grazu (Štýrský Hradec) desítky akcí, mezi něž patří výstavy, filmové projekce, literární čtení, koncerty, přednášky na nejrůznější témata, workshopy nebo prezentace českých firem a regionů. České centrum Vídeň je také členem sdružení evropských kulturních institutů EUNIC Austria, s nímž spolupracuje na různých projektech.

Pokud není uvedeno jinak, konají se všechny kulturní akce v němčině nebo jsou tlumočeny.

Nabízíme na recepci základní informace o cestování do a v ČR a informace o jazykových kurzech ve Vídni a České republice, dále zprostředkováváme kontakty k turistickým i cestovním kancelářím

Po celý rok se konají v naší galerii výstavy výtvarného umění, architektury nebo designu, které můžete bezplatně navštívit od pondělí do pátku během naší otevírací doby. Rovněž máte možnost přečíst si v prostorách naší recepce následující česká média: Divadelní noviny, Kulturní měsíčník Čechů a Slováků v Rakousku a Vídeňské svobodné listy (bohužel nejsou k zapůjčení).

České centrum Vídeň také nabízí kurzy češtiny pro cizince v prostorách Českého centra Vídeň. Bližší informace naleznete ZDE.

Rádi Vám také zodpovíme dotazy k možné spolupráci s Českou republikou v oblasti kultury a vzdělávání a zprostředkujeme bezplatné zveřejnění žádostí ke spolupráci v různých databázích.

 


Knihovna Českého centra ve Vídni

Chtěli byste si přečíst nějakou dobrou knížku v češtině a přemýšlíte, kde byste si ji ve Vídni měli vypůjčit? Vyzkoušejte naši knihovnu Českého centra ve Vídni!

Naši partneři


 

 


   
        

                       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mediale Partner des Tschechischen Zentrums Wien: