Česká centra, Czech Centres

Česká centra / Czech centres - logo

Kultura

České centrum Vídeň pořádá výstavy, filmová představení, koncerty, literární čtení, přednášky, workshopy a prezentace českých firem und krajů. Naše akce se konají v německém jazyce nebo jsou do němčiny tlumočeny, pokud není uvedeno jinak.

Jednou za dva měsíce se v galerii naší instituce konají výstavy moderního umění, fotografie, architektury nebo designu, jejímž prostřednictvím představujeme rakouské veřejnosti tvorbu českých umělců. Kromě toho také podporujeme české umělce vystavující v galeriích a muzeích po celém Rakousku.

Každé druhé pondělí v měsíci organizujeme ve spolupráci s Kulturním klubem Čechů a Slováků v Rakousku a Velvyslanectvím ČR v Rakousku promítání českých filmů (s anglickými nebo německými titulky) v budově Velvyslanectví ČR (Penzinger Straße 11-13, 1140 Wien), kde je k dispozici promítací sál. Zaměřujeme se především na současnou filmovou tvorbu a filmové retrospektivy známých českých herců či režisérů. Často spolupracujeme s vídeňskými kiny Schikaneder a Topkino a filmovými festivaly This Human World a Fórem pro evropský film EU XXL.

Koncerty klasické hudby pravidelně organizujeme v Mramorovém sále Velvyslanectví ČR, ve spolupráci s velvyslancem ČR v Rakousku Dr. Janem Koukalem. Od roku 2012 jsme rozšířili naši spolupráci v oblasti klasické hudby s klášterem v Klosterneuburgu u Vídně, kde rakouskému publiku představujeme v rámci koncertní řady Mladé české hvězdy klasické hudby mladé nadějné hudebíky. Koncerty alternativní hudby pořádáme pravidelně v hudebním klubu Nachtasyl i jiných alternativních hudebních klubech Rakouska.

Několikrát do měsíce pořádáme ve svých prostorách, nebo ve spolupráci s dalšími institucemi (např. Literaturhaus, Alte Schmiede, Městská knihovna ve Vídni), autorská čtení poezie a prózy českých autorů přeložených do němčiny, spojená s besedami, přednáškami a prezentacemi. Zaměřujeme se také na přednášky a prezentace rakouských autorů zabyvající se česko – rakouskými vztahy.

V oblasti vědy nabízíme známým historikům, politologům, ekonomům, žurnalistům, publicistům a jiným osobnostem veřejného života z České republiky prostor pro zajímavé přednášky a diskuzní fóra.

Bližší informace k našim aktivitám naleznete v rubrice program na naší webové stránce a v naší programové brožuře (pouze německy), která je také k dispozici ke stažení ZDE. Z finančních důvodů naši brožuru nezasíláme poštou.

 


Naši partneři


 

 


   
        

                       

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Mediale Partner des Tschechischen Zentrums Wien: