Dora Kaprálová z Ateliéru Top 22: „Kremžské dopisy mrtvým“

24. 11. 2020 31. 01. 2021 11:31 Online

Dora Kaprálová, listopadový host Ateliéru Top 22 Nezávislého dolnorakouského literárního domu, píše během svého pobytu v Kremži „Kremžské dopisy mrtvým“. Do němčiny je překládá Nataša von Kopp.

  • Listopadový rezidenční pobyt vybraného českého autora v Ateliéru Top 22 Nezávislého dolnorakouského literárního domu se stal již tradicí. V posledních letech si pohostinnosti našich kremžských přátel užívali takoví spisovatelé jako Petr Borkovec, Radka Denemarková, Jaroslav Rudiš, Petra Soukupová a další. Máme radost, že letošní listopadová rezidence přese všechna opatření probíhá a že si barevný podzim v Kremži vychutnává právě Dora Kaprálová, jež během svého pobytu píše pro České centrum Vídeň originální texty – Kremžské dopisy mrtvým.
  • Dora Kaprálová je česká prozaička, publicistka a literární kritička, žijící od roku 2007 v Berlíně. Jejím otcem byl český básník a představitel brněnské bohémské generace šedesátých let Zeno Kaprál. Dora Kaprálovala studovala na Divadelní fakultě JAMU rozhlasovou a televizní dramaturgii a scenáristiku. Momentálně se věnuje psaní prózy a publicistice, za své publicistické texty a radiodokumenty byla mnohokrát vyznamenaná.
  • V německém jazyce jí prozatím vyšla kniha s názvem Berlínský zápisník (Balaena Verlag, 2018). Na přelomu roku se můžeme těšit na povídkový soubor Ostrovy. Další kniha, jež vyjde v německém jazyce v průběhu roku 2021, bude Zimní kniha o lásce, kterou přeložila Nataša von Kopp.


Veranstaltungsinformationen

  • Titel: Dora Kaprálová z Ateliéru Top 22: „Kremžské dopisy mrtvým“
  • Datum: 24. 11. 2020 31. 01. 2021
  • Adresse: Online

Ähnliche Veranstaltungen