Výstava: Beata Hechtová | Melting Plot

07. 10. 2020 16. 10. 2020 Galerie Rudolf Leeb

Renomovaná vídeňská galerie Rudolf Leeb představuje mladou umělkyni Beátu Hechtovou v srdci 7. obvodu v projektové místnosti v Zieglergasse 46. Výstava nese název Melting Plot, prostřednictvím obrazů Beáta Hechtová tématizuje své dojmy z imanentního prostředí, které krátce před rozšířením korony bylo v Jižní Americe.

  "Moje umělecká díla jsou většinou založena na lidech, které pozoruji v různých prostředích." - Beatá Hechtová  

Před přestěhováním do Vídně před pěti lety studovala Beatá Hechtová grafiku a ilustraci v České republice. Nyní absolvuje třídu grafiky Jana Svenungssona na Vysoké škole uměleckoprůmyslové ve Vídni. Umělkyně  se věnuje různým médiím a technikám, jako je malba, kresba, grafika a ilustrace. Její díla zobrazují lidské postavy v jasných barvách, se silnými gesty a s expresivními obličejovými výrazy . Beatá Hechtová zpracovává dojmy z cest ze vzdálených zemí, jako je Mexiko nebo Peru, ale i blizkých,  nechává se inspirovat živou atmosférou a kulturní rozmanitostí své rezidenční čtvrti ve Vídni.

Výstavu Melting Plot zahájí profesor Jan Svenungsson, Grafik und Druckgrafik Universität für angewandte Kunst in Wien a Anežka Jabůrková, kurátorka Českého centra Vídeň.

 

Výstavu můžete navštívit  8. - 16. října, středa až pátek - 16:00 - 19:00 hodin.
1070 Wien, Zieglergasse 46

Veranstaltungsinformationen

  • Titel: Výstava: Beata Hechtová | Melting Plot
  • Datum: 07. 10. 2020 16. 10. 2020
  • Ort: Galerie Rudolf Leeb
  • Veranstalter: Galerie Rudolf Leeb

Ähnliche Veranstaltungen