Nejkrásnější knihy Rakouska, Německa, České republiky, Švýcarska a Nizozemí 2019

10. 12. 2020 06. 02. 2021 Online událost

Hlavní městská knihovna ve Vídni prezentuje již 18. ročník své úspěšné zimní výstavy nejkrásnějších knih – a historicky poprvé za účasti knih českých!

V Hlavní městské knihovně ve Vídni se jako každý rok představí nejkrásnější knihy čtyř – letos dokonce pěti národů. Ve všech pěti zemích je vyznamenání graficky nejlépe zpracovaných knih tradicí: v různých kategoriích jako umění, dětská literatura, román atd. vybírá odborná porota z mnoha nominovaných titulů ty nejvýjimečnější knihy uplynulého roku.

Výstava bude k vidění v závislosti na aktuální epidemiologické situaci nejdříve ve čtvrtek 10. prosince, a to v otevíracích hodinách Hlavní městské knihovny ve Vídni. Vstup je zdarma. Vernisáž neproběhne, avšak předběžně 2. února 2021 se uskuteční finisáž. 

Více informací najdete na webu Rakouské typografické společnosti.

 

Nejkrásnější české knihy roku (NČKR)

Soutěž o nejkrásnější český knižní design, Nejkrásnější české knihy roku, pořádá každoročně Ministerstvo kultury ČR (MK ČR) a Památník národního písemnictví (PNP). Mezinárodní porota hodnotí grafické, ilustrační a polygrafické zpracování knih vydaných v českých nakladatelstvích a vytištěných v českých tiskárnách vždy za poslední kalendářní rok. Do letošního 55. ročníku přihlásili studenti grafických a polygrafických oborů, grafici, česká nakladatelství a instituce rekorních 313 titulů, oceněno bylo přes třicet z nich v sedmi kategoriích. Oceněné knihy se prezentují jak v České republice, tak v zahraničí v rámci výstav, veletrhů a festivalů. U příležitosti 55. ročníku české soutěže se od 16. 7. do 1. 11. 2020 konala mezinárodní výstava v pražském letohrádku Hvězda, jež návštěvníkům představila nejkrásnější knihy České republiky, Německa, Polska, Slovenska a Švýcarska 2018 a 2019.

Pro více informací o NČKR navštivte web PNP.

Na YouTube se také můžete podívat na vtipné video, v němž se představují jednotliví vítězové NČKR 2019.


Partneři této události

Informace o události

  • Název události: Nejkrásnější knihy Rakouska, Německa, České republiky, Švýcarska a Nizozemí 2019
  • Datum: 10. 12. 2020 06. 02. 2021
  • Adresa: Online událost

Podobné události